Pianka gąbka tapicerska w Jardex!

Produkcja mebli to złożony proces. Zaczyna się od konstrukcji drewnianego stelaża. Następnie konieczne jest przyklejenie pianki tapicerskiej, aby wygodnie i miło się na nich siedziało. Na samym końcu materiał obiciowy, czyli tapicerka, pojawia się na meblu. Wtedy jest on gotów do użytkowania. Co powoduje, że niektóre meble są twarde, a na innych można się zapaść w siedzisku? Dziś krótkie omówienie pianek tapicerskich.

Czym jest pianka tapicerska?

Na samym początku krótko powiedzmy czym jest pianka tapicerska. W skrócie – to inaczej elastyczna pianka poliuretanowa. Jest ona bardzo ważnym elementem wykorzystywanym podczas produkcji mebli, na których się siedzi lub leży. W tym przypadku, mogą to być meble tapicerowane (kanapy, fotele, krzesła i pufy), materace do łóżek lub kanap z funkcją spania (mechanizm typu sofa bed). Używa się jej także do tapicerek samochodowych.

Piankę tapicerską można również zamiennie nazywać gąbką tapicerską. Każda z pianek posiada swoje określone cechy techniczne. Występują różne jej rodzaje. Co o tym decyduje?

Wszystko uzależnione jest od gęstości. W zależności od tego parametru, gąbka tapicerska uzyskuje odpowiednią twardość oraz wytrzymałość na odkształcenia. W zależności od gęstości, pianka uzyskuje odpowiednie zastosowanie. Bo – uwaga – nie każda pianka nadaje się do tego samego zastosowania.

Rodzaje pianek tapicerskich

Pianki tapicerskie występują w wielu wariantach, różniących się gęstością i twardością. W naszej ofercie znajdują się m.in. modele T18, T25, T30, T35, które idealnie sprawdzą się w różnych typach mebli. Każda z nich ma unikalne właściwości, dostosowane do specyficznych potrzeb klientów i typu mebla.

Pianka tapicerska T25

Pianki T25 mają wysoką gęstość, dzięki temu uzyskały odpowiednią twardość i sprężystość, aby nie ulegać odkształceniom. Używa się jej do produkcji mebli (siedziska kanap, fotele, krzesła, materace niskiej i średniej jakości). Pianka sama w sobie jest produktem średniej jakości. To powoduje, że jest jedną z tańszych pianek, odpowiednich do produkcji mebli. A skoro jest tańsza, meble z jej wykorzystaniem, również są tańsze. Krzesła wyłożone tą pianką są dostępne są dostępne w naszym sklepie.

Pianka tapicerska T28

Gąbka T28 ma wyższą gęstość niż T28, przez co jest od niej trwalsza i bardziej odporna na wygniatanie. Podobnie, używana jest do produkcji materacy, siedzisk, foteli i krzeseł. Jest to pianka również średniej jakości. Fotele wyłożone pianką T28 są dostępne w naszym sklepie.

Pianki tapicerska T30

Gąbki T30 mają wyższą gęstość niż T25. Używane są do produkcji materacy, siedzisk, foteli i krzeseł. Korzystanie z mebli z pianką T30 zapewnia wysoki komfort użytkowania. Są one odporne na odkształcenia i uszkodzenia. Są idealnie sprężyste. W tym przypadku, jakość jest już wyższa, a co za tym idzie – cena także jest wyższa. Krzesła z podłokietnikiem wyłożone pianką T30 są dostępne w naszym sklepie.

Pianki tapicerska T35

Pianka T35 jest wyjątkowo ceniona za wysoką gęstość, co przekłada się na świetną twardość i sprężystość, zapobiegając odkształceniom. Jej uniwersalność sprawia, że znajduje zastosowanie w produkcji różnych mebli, takich jak kanapy, fotele, krzesła czy materace wyższej jakości. Mimo, że jest to pianka o wyższej jakości, jej cena jest nadal przystępna, co sprawia, że meble z jej wykorzystaniem są dostępne dla szerokiego grona odbiorców. Krzesła wyłożone tą pianką są dostępne w naszym sklepie. Ta wytrzymała pianka jest idealna dla osób ceniących komfort i trwałość.

Jakie są różne rodzaje pianek tapicerskich i czym się różnią?

Rodzaje pianek tapicerskich różnią się gęstością, co wpływa na ich twardość, sprężystość i zastosowanie. Przykłady to T25 (średnia jakość, tańsze meble), T28 (wyższa gęstość, trwalsza) i T30 (wysoki komfort, większa odporność na odkształcenia).

Dlaczego gęstość pianki tapicerskiej jest istotna?

Gęstość pianki tapicerskiej wpływa na jej twardość, wytrzymałość na odkształcenia i zastosowanie. Pianki o różnych gęstościach mają różne właściwości, co sprawia, że nadają się do różnych rodzajów mebli, zapewniając komfort i trwałość.

Zobacz również inne kategorie w naszym sklepie:

nóżki do mebli tapicerowanych

Kedra tapicerska

Pinezki ozdobne